Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
mobile toggle
mobile toggle

Dr. Edwin E. Gordon (1927–2015, JAV) pasaulyje žinomas muzikos pedagogikos tyrinėtojas, mokytojas, knygų autorius, leidėjas ir lektorius. Jo 1989 m. išleista knyga „Muzikos mokymosi teorija naujagimiams ir mažiems vaikams“ buvo pirmasis mokslinis žvilgsnis į ikimokyklinukų muzikinio ugdymo svarbą.

Atsistatydinęs iš muzikos pedagogikos tyrimų profesoriaus pareigų Templio universitete, nuo 1997 m. dr. Gordonas buvo Pietų Karolinos universiteto garbės profesorius, dirbo Mičigano universitete.

E. Gordonas, kaip doktorantų patarėjas, daugelį metų mokė muzikos ikimokyklinukus. Išsamiais tyrimais jis daug nusipelnė muzikos gebėjimų tyrimams, muzikos mokymosi teorijai, muzikos ritmo ir judesio svarbos puoselėjimui, nustatė muzikos audiacijos etapus ir pakopas – ir tai tik kai kurios jo veiklos sritys.

Prieš atsidėdamas muzikos pedagogikai, dr. Gordonas apgynė styginių instrumentų atlikėjo mokslinius laipsnius ir grojo kontrabosu Gene‘ės Kupros ansamblyje. Prof. Gordonas ir jo darbai nuskambėjo per TV ir spaudą Amerikoje, Azijoje, Europoje.

 

Edwin E. Gordon „Vaiko muzikalumo puoselėjimas“, 1999 m., psl. 7 – 13

Iš anglų k. vertė ir parengė Regina Poškutė-Grun